Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) “Eğitimde Üretken Yapay Zekâ ve Komut Mühendisliğinin İncelikleri Semineri” Düzenlendi. Tarih:19.04.2024

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) “Eğitimde Üretken Yapay Zekâ ve Komut Mühendisliğinin İncelikleri Semineri” düzenlendi.

Eğitimde Üretken Yapay Zekâ ve Komut Mühendisliğinin İncelikleri Semineri’ne  Trakya Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ARAS, moderatör olarak Tekirdağ Namık Kemal  Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Harun GÖÇERLER, sunumları ile Anadolu Üniversitesi‘nden Doç. Dr. Aras BOZKURT, Trakya Üniversiteler Birliğine üye üniversitelerin yanı sıra ülkemizin önde gelen üniversitelerinden yapay zekâ alanında çalışan çok sayıda akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin, açılış konuşmasını yapan Trakya Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ARAS, 19 Nisan 2012 tarihinde kurulan Trakya Üniversiteler Birliğinin 12. yıldönümünü kutladı. 8 Kasım 2022 tarihinde devralınan dönem başkanlığının 41. etkinliği olarak “Eğitimde Üretken Yapay Zekâ ve Komut Mühendisliğinin İncelikleri Semineri” ile günümüzün en önemli konularından biri olan yapay zekânın öğrencilerimize akademisyenlerimize katkısını izlediğini belirtti.

Etkinliğin moderatörlüğünü Tekirdağ Namık Kemal  Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Harun GÖÇERLER üstlenirken, sunumu yapan Anadolu Üniversitesi‘nden Doç. Dr. Aras BOZKURT “Eğitimde Üretken Yapay Zekâ ve Komut Mühendisliğinin İncelikleri” konusunda sunumunu gerçekleştirdi. Sunumunda üretken yapay zekânın sunduğu fırsatlar ve tehditlerden bahsederek üretken yapay zekânın insanların yerini almayacağını, ancak üretken yapay zekâyı iyi kullananların kullanamayanların yerini alacağını belirtti.

Seminerin soru-cevap bölümü, katılımcıların konu ile ilgili soru, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.