TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ TÜBİTAK ARDEB VE TEYDEB DESTEKLERİNE YÖNELİK PROJE YAZMA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ (24 MAYIS 2023 SAAT: 09.30-16.00)

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) etkinleri kapsamında TÜBİTAK ARDEB (Araştırma Destek Programları Başkanlığı) ve TEYDEB (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) projelerine yönelik “Proje Yazma Eğitimi” Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi koordinasyonluğunda çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Moderatörlüğü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Projeler Birimi Sorumlusu Öğr. Gör. Kadir YILMAZ ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fikri Haklar Sorumlusu Öğr. Gör. İbrahim ÇÖLGEÇEN tarafından gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmalarını Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan AKDUR ve TÜB Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ARAS gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında, TÜB Üniversiteleri akademisyenlerinin projelerinde nitelik ve niceliklerinin arttırılması amacıyla TÜBİTAK ARDEB ve TEYDEB projeleri konusunda yenilikler, güncel gelişmeler ve eğitmenlerimizin deneyim paylaşımları gerçekleştirildi.

Etkinliğin ilk aşamasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve BAP Koordinatörü Prof. Dr. Sibel MENTEŞE tarafından “TÜBİTAK ARDEB Desteklerine Yönelik Proje Yazma” ikinci aşamasında ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fatih KAHRIMAN tarafından “TÜBİTAK TEYDEB Desteklerine Yönelik Proje Yazma” konularında bilgilendirmeler gerçekleştirildi.

Akademisyenlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen eğitim, soru-cevap bölümüyle sonlandırıldı.