TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ VE KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ARASINDA MÜNAZARA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Trakya Üniversiteler Birliği 10. Yıl etkinlikleri kapsamında 02 Aralık 2022 tarihinde saat 13.30’da Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin ev sahipliğinde TNKÜ Hukuk Meclisi kulübü tarafından organize edilen TNKÜ Hukuk Fakültesi-KLÜ Hukuk Fakültesi münazaralarının final etkinliği gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliğin açılış konuşması Trakya Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN tarafından gerçekleştirildi. Münazara jürisinde TNKÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul Recep ERBAY, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selda ÇAĞLAR ve Kırklareli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Burçin AYDOĞDU yer aldı. TNKÜ Hukuk Fakültesi öğrencilerinden Hayat GÜL, Zeynep Sıla ÇARDAKBAŞI, Selim GÜNDE ve Berkan KAPLAN, KLÜ Hukuk Fakültesi öğrencilerinden Hakan TAŞKIRAN, Batuhan Berat OKTAY, Burak ÖZBEK, Baran ÖZTÜRK münazır olarak katıldı.

Hükümet açılış, hükümet kapanış, muhalefet açılış ve muhalefet kapanış olmak üzere 4 takım halinde yarışan TNKÜ Hukuk ve KLÜ Hukuk Fakülteleri öğrencileri arasında en iyi konuşmacı TNKÜ Hukuk Fakültesi öğrencisi Zeynep Sıla ÇARDAKBAŞI, en iyi takım ise hükümet kapanış grubu oldu. Jüri üyelerine teşekkür belgelerinin takdimiyle program sona erdi.