ÇÖMÜ EV SAHİPLİĞİNDE ÇANAKKALE KÜLTÜR VE ÇANAKKALE ŞEHİTLİK GEZİSİ DÜZENLENDİ

Trakya Üniversiteler Birliği 10. yıl etkinlikleri kapsamında 31 Ekim 2022 tarihinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde bir araya gelen birlik üyesi üniversitelerimizin öğrencileri Çanakkale’yi gezdiler.

Öğrencilerimizin milli şuurlarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak, farkındalıklarını artırarak tarih bilinçlerinin gelişmesine destek olmak ve birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak amacıyla organize edilen geziye öğrencilerden ve idari personelden oluşan yaklaşık 75 kişilik bir grup katılım sağladı.

Kilitbahir, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Sağlık Müzesi, Çanakkale Şehitler Abidesi, Ertuğrul Koyu, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı gibi mekânları rehber eşliğinde ziyaret eden öğrencilerimiz Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı mekânları yakından görme fırsatı buldukları için oldukça mutlu ve gururlu olduklarını ifade ettiler.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından dağıtılan kumanyaların ardından 57. Alay Şehitliğini gezmeye devam eden öğrencilerimiz çekilen hatıra fotoğrafları sonrası geziyi tamamlayarak kendilerine üniversiteleri tarafından tahsis edilen araçlarla dönüş yaptılar.