TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE EDİRNE KÜLTÜR GEZİSİ DÜZENLENDİ

Trakya Üniversiteler Birliği 10. yıl etkinlikleri kapsamında 24 Ekim 2022 tarihinde Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde bir araya gelen birlik üyesi üniversitelerimizin öğrencileri Edirne’yi gezdiler.

Öğrencilerimizin milli şuurlarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak ve birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak amacıyla organize edilen geziye öğrencilerden ve idari personelden oluşan yaklaşık 60 kişilik bir grup katılım sağladı.

Osmanlı’dan kalma mirasları ile ülkemizin tarihi eserler bakımından önemli noktalarının başında gelen Edirne’de Sultan II. Bayezid Külliyesi, Sağlık Müzesi, Milli Mücadele Müzesi, Lozan Müzesi, İmaret Müzesi ve Tarihi Karaağaç Gar Binası gibi mekânları rehber eşliğinde ziyaret eden öğrencilerimiz Osmanlı Devleti’ne bir dönem başkentlik yapan bu şehri gezmekten dolayı çok mutlu ve gururlu olduklarını ifade ettiler.

Trakya Üniversitesi Sosyal Tesislerinde alınan öğle yemeğinin ardından Edirne’nin diğer tarihi mekanlarının gezmeye devam eden öğrencilerimiz çekilen hatıra fotoğrafları sonrası geziyi tamamlayarak kendilerine üniversiteleri tarafından tahsis edilen araçlarla dönüş yaptılar.