SSCI DERGİLERDE YAYIN YAPMAK VE INDEKSLERE GİRMEK KONULU WEBİNAR GERÇEKLEŞTİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kalite Komisyonu ev sahipliğinde düzenlenen SSCI Dergilerde Yayın Yapmak ve İndekslere Girmek konulu webinar gerçekleşti.

ÇÖMÜ YouTube kanalından canlı olarak yayınlanan semineri University of South Florida’dan Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu verirken seminerin açılış konuşmasını Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat gerçekleştirdi. Webinara ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden’in yanı sıra Trakya Üniversiteler Birliği üyesi olan, Trakya Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden de temsilciler katıldı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat çok faydalı bir webinar olmasını temenni ederken; “Bugün dünyada bütün üniversiteler arasında bir yarış var. Üniversitelerin ön plana çıkması için ise bilim insanlarının uluslararası yayınlara imza atması gerekiyor. Bu bağlamda seminerin faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Doç. Dr. Ali Şahin Örnek webinarın açılış konuşmasında:

“Üniversite olarak stratejilerimizi belirlerken kaliteyi odağımıza aldık ve araştırma üniversitesi olma yolunda büyük bir çaba içerisindeyiz. Kalite komisyonu olarak belirlediğimiz yol haritasının en önemli çıktılarından birisinin de uluslararası indeksli yayınlardaki çalışmaların sayısının artması olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda bir farkındalık çalışması olması adına bu webinarı düzenledik.

Araştırma üniversitesi olmak için en önemli hususlardan birisi merak eden, araştıran, geliştiren, yayın yapan akademisyenler yetiştirmektir. Bu noktada bugün bize uzaklardan desteğini esirgemeyen Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum”

Açılış konuşmalarının ardından başlayan webinarda konuşmacı olan Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu “SSCI Dergilerde Yayın Yapmak ve İndekslere Girmek” konularında bilgilendirmelerde bulundu.

Webinarın tamamını izlemek için tıklayınız.