TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ ERASMUS+ 2. BÖLGESEL BİLGİLENDİRME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen, Trakya Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin üyesi olduğu Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB), “Erasmus+ 2. Bölgesel Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı”, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Yurtcan ve Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Erasmus Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Üniversitesi Erasmus Ofisi Yetkilileri ile misafir üniversitelerin Erasmus yetkilileri katıldı. Toplantı öncesi katılımcılarla bir araya gelen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, misafir üniversitelerin Erasmus Yetkililerini Trakya Üniversitesi’nde görmekten ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, yürütülen ve yapılması planlanan Erasmus Hareketlilik Projeleri ile ilgili bilgi aldı.

Toplantıda, Trakya Üniversiteler Birliği üyesi üniversitelerin, Erasmus-Ana Eylem 1, Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1) Kapsamında Yükseköğretim Öğrenci ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği proje faaliyetleri görüşülerek, bu kapsamda TÜB üye üniversiteleri arasında yapılan/yapılacak işbirliği ve koordinasyon çalışmaları değerlendirildi. Ek olarak, 2021 yılı itibarıyla sonlanacak Erasmus+ fazından sonraki yeni Erasmus dönemiyle ilgili tedbirler ve gelecekte yapılacak ortak konsorsiyum projeleri ele alındı. Toplantıda son olarak, önümüzdeki yıl düzenlenecek TÜB Erasmus+ 3. Bölgesel Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı’nın ev sahipliğini, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin yapması kararlaştırıldı.

Toplantı sonunda katılımcılara Erasmus+ 2. Bölgesel Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı’na katkılarından dolayı, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.