TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ (TÜB) “TRAKYA KARİYER FUARI” İÇİN TOPLANDI. Tarih: 05.12.2023

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde 27-28 Aralık 2023 tarihlerinde, Trakya Üniversiteler Birliği paydaşlığında, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan “Trakya Kariyer Fuarı” öncesi, Trakya Üniversiteler Birliği tarafından bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Trakya Üniversiteler Birliği Dönem Başkanlığını yürüten Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, Trakya Üniversiteler Birliği Alt Kurul Dönem Başkanlığını yürüten Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Çağlar, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Trakya Üniversiteler Birliği 6. Dönem Genel Sekreteri Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Aras, 4. Dönem Genel Sekreteri Doç. Dr. Ali İhsan Meşe, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aytaç Moralar, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Kenan Terzioğlu, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark Müdürü Dr. Barış Kocabıyık katıldı.

Toplantıda, pek çok sektöre ait kariyer fırsatlarının, meslek bilgilerinin ve istihdam süreçlerinin paylaşılmasına imkân sağlayan ve özel sektörden yüzlerce firma ile kamu sektöründen çok sayıda kurumu, bölge halkı, öğrenci ve mezunlar ile aynı platformda buluşturacak olan “Trakya Kariyer Fuarı” ile ilgili hem güncel bilgiler paylaşıldı hem de görüş alışverişinde bulunuldu.