TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ (TÜB) 19. ALT KURUL ve ALT ÇALIŞMA GRUPLARI & MEYOK TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 19. Alt Kurul ve Alt Çalışma Grupları & MEYOK Temsilcileri Toplantısı, 27 Aralık 2022 Pazartesi günü Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde video konferans yöntemiyle çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımla yapılan toplantıya; Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve TÜB Alt Kurul Dönem Başkanı Prof. Dr. Ünal ÇAĞLAR, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat TÜRKYILMAZ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan AKDUR, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Celalettin YANIK, TÜB Genel Sekreteri ve Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Muhammet ATALAY ile TÜB Alt Çalışma Gruplarında görevli akademisyenler ve idari personeller katıldı.

Toplantının açılışında bir selamlama konuşması yapan Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat TÜRKYILMAZ, Trakya Üniversiteler Birliği’nin başarılı çalışmalara imza attığına vurgu yaparak küresel salgın sebebiyle yüz yüze gerçekleştirilemeyen toplantıların en kısa sürede yüz yüze yapılması temennisinde bulundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan AKDUR açılış konuşmasında, TÜB’ün hem üniversitelerdeki eğitim – öğretim kalitesinin geliştirilmesi hem de bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sağlaması bakımından önem arz ettiğini ifade etti. TÜB’ün 10. Yılını kutlamaya hazırlandığını anımsatan AKDUR, bunun diğer üniversiteler için örnek teşkil ettiğini belirtti. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI, gerçekleştirilen toplantının başarılı ve verimli geçmesini diledi. Pandemiye rağmen 2021 yılında TÜB bünyesinde çevrimiçi olarak çok sayıda verimli etkinlikler düzenlendiğine dikkat çeken Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve TÜB Alt Kurul Dönem Başkanı Prof. Dr. Ünal ÇAĞLAR ise “2022 yılında ülkemize, bölgemize ve üniversitelerimize katkı sağlayacak başarılı ortak çalışmalar yapacağımıza dair inancım sonsuz” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Celalettin YANIK, toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başarı dileklerini paylaştı.

TÜB Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Muhammet ATALAY da alt çalışma gruplarının çalışma usul ve esaslarıyla ilgili bilgiler vererek toplantının gündem maddelerini katılımcılarla paylaştı.

Toplantı 14 ayrı alt çalışma grubunun toplantıları ve ardından Alt Kurul Değerlendirme Toplantısı ile devam ettikten sonra Kapanış Toplantısı ile tamamlandı.

Üye üniversitelerin çalışmalarını daha etkin bir şekilde yaymak, bölgedeki kalkınmaya destek olarak birlik üyesi üniversiteler arasındaki iş birliğini ve dayanışmayı arttırmak amacıyla çalışmalar yapan ulusal kalkınmanın yerel aktörlerinden TÜB’ün 19. Alt Kurul Toplantı Gündemini; 2022 yılı yapılacak olan akademik, bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler oluşturdu.