Trakya Üniversiteler Birliği 6. Alt Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Dönem Başkanlığı Namık Kemal Üniversitesi tarafından yürütülen Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 6. Alt Kurul Toplantısı Trakya Üniversitesi’nde yapıldı.

Trakya Üniversitesi Meriç Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal başkanlığında gerçekleşen toplantıya Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fazıl Güler, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Saçar ve TÜB’den akademik ve idari personel de katıldı.

Toplantıda Sosyal ve Kültürel Alt Çalışma Grubu’nun TÜB ile ilgili çalışmalarının değerlendirilmesi kapsamında gençlik haftasında TÜB üyesi üniversitelerin öğrencileri arasında ortak spor müsabakalarının ve konserlerin düzenlenmesi ve gençlik haftası takviminin oluşturulması kararına varıldı.

Aynı zamanda toplantıda TÜB ile ilgili çalışmaların değerlendirilmesi kapsamında TÜB üyesi üniversitelerin Merkezi Laboratuarlarından yararlanılacağı görüşüldü.

Toplantıda Uzaktan Eğitim Alt Çalışma Grubunun TÜB ile ilgili çalışmalarının değerlendirilmesi kapsamında; bir TÜB Üyesi üniversitelerdeki Uzaktan Eğitim Merkezi kapsamında mevcut programların TÜB üyesi diğer üniversitelerle paylaşımı ve Uzaktan Eğitim ortak lisansüstü programların açılması hususu görüşüldü.

6. Alt Kurul Kararlarına ulaşmak için tıklayınız.