Trakya Üniversiteler Birliği 3. Üst Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Trakya Üniversiteler Birliği 3. Üst Kurul Toplantısı, Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıda, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ve Trakya Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Selçuk Noğay bir araya geldi.

Trakya Üniversiteler Birliği Üyesi Üniversitelerin Rektörleri, toplantı öncesinde Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret ettiler.

Gerçekleştirilen toplantıda, alt protokoller görüşüldü. Üniversiteler tarafından yapılan işbirlikleri görüşülüp karara varıldı. Trakya Üniversiteler Birliği’nin yeni logosu belirlendi. 7 adet alt protokol ile bu üniversiteler arasında ortaklaşa yüksek lisans ve doktora programları açılması konusunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca üniversitelerin laboratuar imkânlarını ortaklaşa kullanması kararı alındı.

Kurulan telekonferans sistemi ile Trakya, Çanakkale ve Kırklareli Üniversitelerinin alt komisyon üyeleri toplantıyı izleme fırsatı buldu.