TRAKYA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ ÜYESİ ÜNİVERSİTELERİN ÖĞRENCİLERİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) 13’üncü Alt Kurul Toplantısında alınan karar üzerine Üniversitemiz ev sahipliğinde TÜB Üyesi Üniversiteler ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğrencilerinden oluşan grup, Çanakkale Şehitliklerini gezdi.

Çanakkale Onsekiz Mart, Trakya, Namık Kemal ve Kırklareli Üniversitesi’nden oluşan Trakya Üniversiteler Birliği’nin 2018 yılında 13’üncü Alt Kurul Toplantısında öğrencilere Çanakkale Savaşları’nın tarihini anlatmak ve Çanakkale Savaşı Şehitlerini anmak için bir karar alındı. Bu karara istinaden 13 Nisan 2019 Cumartesi günü, üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Çanakkale Şehitlerini Anma Gezisi”ne TÜB Üyesi Üniversiteler ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden yaklaşık 200 öğrenci katıldı.

Üniversitemizi temsilen kafile başkanlığını Öğr. Gör. Hüseyin Türkseven’in yaptığı gezide öğrenciler; Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi (AÇASAM) tarafından görevlendirilen rehberler eşliğinde Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Sargıyeri Müzesi, Abide, Morto Koyu, Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Alay ve Conk Bayırı’nı gezdiler.